“Mega Misja” Fundacji Orange

21-06-17 Administrator 0 comment

“Mega Misja” Fundacji Orange

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła zakwalifikowała się do Mega misji prowadzonej przez Fundację Orange. W kwietniu tego roku nagraliśmy filmik z udziałem naszych dzieciaków, który tak się spodobał, iż zadecydował o wyborze naszej szkoły. Dzięki niemu jesteśmy na drugiej pozycji na liście rankingowej Fundacji Orange w Polsce.

Od września 2017 roku  nasze dzieci dzięki fundacji Orange będą miały możliwość uczestnictwa w zajęciach, które nauczą ich kreatywnego oraz bezpiecznego korzystania z najnowszych technologii. Na co tygodniowe zajęcia będzie się składać następujące obszary tematyczne tj:

1.     Jak szukać informacji w różnych źródłach?

2.     Jak bezpiecznie prezentować się w sieci?

3.     Czym różni się przekaz audio od przekazu video?

4.     Jakie prawa przysługują autorowi?

5.     Jak edytować proste grafiki?

6.     Jak bezpiecznie komunikować się przez media?

7.     Czym różni się reklama od informacji?

8.     Jak nagrać i odtworzyć plik video?

9.     Czym różni się uwiecznienie od upublicznienia wizerunku?

W czasie trwania mega misji oprócz wiedzy, dzieci będą miały  również okazję zdobycia wielu cennych nagród dla szkoły tj. tablety, audiobooki, kreatywne zestawy plastyczne i wiele innych… Odsyłamy do linku Fundacji Orange dotyczącego Mega Misji.

 https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/kolejne-250-szkol-ruszy-w-megamisje-by-poznac-nowe-technologie/

 https://megamisja.pl/wp-content/uploads/2017/06/Lista-rankingowa-szko%CC%81%C5%82.pdf

                                                                                  oprac. Izabela Oliszewicz-Łoboda