“Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje ogólnopolskie

22-06-17 Administrator 0 comment

“Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje ogólnopolskie

W dniach od 2 do 4 czerwca odbył się 40 finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej,którego uczestnikiem był uczeń Zespołu Szkół w Zbicznie Kacper Dolecki.

Etap centralny rozegrano w miejscowości Wieliczka. Turniej otwierał Komendant Główny PSP Waldemar Pawlak. Uczestnicy oprócz testu pisemnego,zadań praktycznych i ustnych zwiedzili znaną w całej Polsce kopalnię soli,poznali historię miasta,wzięli udział w festynie strażackim w Gdowie oraz oddychali uzdrawiającym powietrzem w tężniach. Ostatniego dnia zawodnicy uczestniczyli w mszy która odbyła się w kaplicy świętej Kingi. Finał konkursu został rozegrany 125 m pod ziemią w Komorze Warszawa. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową solną lampkę i dyplom uznania. Atmosfera była niepowtarzalna a wrażenia niezapomniane. Kacper w ogólnopolskim konkursie zajął wysokie 28 miejsce. Od 5 klasy szkoły podstawowej brał udział w kole strażackim,którego opiekunem jest Pani Danuta Kozikowska. Kacper dziękuje opiekunowi i zachęca młodzież z naszej szkoły do nauki o pożarnictwie, ażeby przeżyć tak wspaniałą przygodę.

1.jpg 10.jpg 11.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg