Konkurs “Las bez tajemnic”

22-06-17 Administrator 0 comment

KONKURS WIEDZY O LEŚNICTWIE I ŁOWIECTWIE
„LAS BEZ TAJEMNIC”

9 maja 2017 w Leśniczówce Grabiny odbyła się X  edycja konkursu wiedzy o Leśnictwie i Łowiectwie „Las bez tajemnic”. Naszą szkołę reprezentowali Kinga Margalska z klasy VIa i Kacper Tomczykowski z klasy Vb. Nasz zespół zdobył czwarte miejsce na 22 szkoły startujące w konkursie.

 Tegoroczne zmagania przebiegały pod hasłem ochrony wędrownych ptaków. Drużyny miały do wykonania niełatwe zadania: po pierwsze rozwiązanie dość trudnego testu wiedzy z zakresu leśnictwa, łowiectwa i ochrony przyrody, po drugie – wykonanie zadań wymagających wiedzy o wędrówkach ptaków, rozpoznawali ptaki na zdjęciach, klasyfikowali, które z nich są wędrowne, a które osiadłe oraz podawali docelowe miejsce wędrówek. Następnie ocenie poddano wykonane wcześniej prezentacje multimedialne na temat obrączkowania ptaków. Po konkursie  odbył się pokaz broni myśliwskiej oraz wykład na temat psów używanych do polowania, oczywiście z demonstracją. Uczestnicy mogli  podziwiać  wystawę wypchanych ptaków, jak również mogli spróbować sił w strzelaniu z wiatrówki.

1.jpg 2.jpg 3.jpg