Program MegaMisja

03-10-17 Administrator 0 comment

Program MegaMisja

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła jako jedna z 200 szkół na terenie naszego kraju zakwalifikowała się do programu Mega Misja dla świetlic szkolnych w ramach Fundacji Orange. Od września wraz z dziećmi naszej szkoły będziemy poznawać przygody Kuby i Julki oraz Psotnika.  Program ten idzie naprzeciw wymaganiom współczesnego świata, poprzez zabawę, w sposób bardzo dla dzieci atrakcyjny uczy jak bezpiecznie korzystać z internetu. 

Coraz więcej najmłodszych uczniów w Polsce surfuje po Internecie*. Gry on-line dla dzieci, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny. Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.

Wszystkich chętnych zainteresowanych programem zapraszamy do świetlicy szkolnej . Relacje z udziału naszych uczniów w Mega Misji można na bieżąco śledzić na stronie internetowej naszej szkoły w aktualnościach jak i na portalu Fundacji Orange mega Misja.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z wykonania zadania pierwszego, które polegało na porządkowaniu bałaganu zrobionego przez Psotnika w laboratorium.

IMAG2358.jpg IMAG2359.jpg IMAG2361.jpg
IMAG2362.jpg IMAG2364.jpg IMAG2365.jpg
IMAG2367.jpg IMAG2370.jpg IMAG2374.jpg
IMAG2377.jpg IMAG2380.jpg IMAG2383.jpg