Biwak klasy VIIB

05-10-17 Administrator 0 comment

Biwak w „Miętowym Gaju”

05 – 06 października 2017r., młodzież z klasy VII b wraz z wychowawczynią, pojechała na biwak do „Miętowego Gaju” w Gaju – Grzmiący. Celem biwaku była integracja zespołu klasowego z nową wychowawczynią, panią Jolantą Wojtkiewicz, co okazało się super łatwe. Wyjazd do ośrodka ekologicznego poszerzył naszą wiedzę o najbliższej okolicy – Brodnickim Parku Krajobrazowym. Z powodu deszczowej pogody nie mogły odbyć się zajęcia terenowe, więc zastąpiły je zajęcia w ośrodku. Przedstawicielka BPK, pani Alicja Tomczyk w ciekawy sposób mówiła o otaczającej przyrodzie, wyjątkowych organizmach, dla których utworzono 10 rezerwatów przyrody. Uczniowie rozwiązywali karty pracy, zwiedzili muzeum przyrody BPK. Wieczorem po wspólnej kolacji były gry, zgadywanki, konkursy, i dużo śmiechu. Rano dziewczynki przygotowały dla wszystkich przepyszne pizze, a chłopcy w tym czasie zadbali o porządki w pokojach. Przy śniadaniowym stole zasiadła jedna klasowa rodzina. Piątkowe słoneczko zachęciło do gry w piłkę. W biwaku uczestniczyli również rodzice, pani Iwona Granitza oraz pani Wioletta Kędziorska. Pani Wioletta Ostrowska upiekła pyszne ciasto. Mimo pochmurnej deszczowej pogody humory wszystkim dopisywały.

Organizator

Jolanta Wojtkiewicz

biw1.JPG biw10.JPG biw11.JPG
biw2.JPG biw3.JPG biw4.JPG
biw5.JPG biw6.JPG biw7.JPG
biw8.JPG biw9.JPG