Dzień Edukacji Narodowej

12-10-17 Administrator 0 comment

DZIEŃ

EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

      Wójt Gminy Zbiczno – Pan Wojciech Rakowski,

      Sekretarz Gminy – Pani Katarzyna Kwiatkowska,

      Inspektor ds. Oświaty i Promocji- Pani Katarzyna Dembek,

      Przewodnicząca Rady Gminy-Pani Magdalena Golubska,

      Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty i Spraw Obywatelskich– Pani Katarzyna Ostrowska,

       ks. kanonik Kazimierz Wierzbicki,

       ks. kanonik Marek Skok,

      Zarząd Rady Rodziców i Przewodnicząca- Pani Izabela Jakubowska oraz emerytowani pracownicy szkoły i rodzice uczniów.

    Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum – Aleksandra Liżeńska przywitała zebranych i w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyła  życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz  przybyłym emerytom, po czym  zaprosiła  do obejrzenia sztuki teatralnej pt. “Zemsta” w wykonaniu uczniów naszego Gimnazjum pod kier. Pani Longiny Jasienieckiej.

Po przedstawieniu zabrała głos Dyrektor Szkoły- Pani Halina Murlik. W słowach skierowanych do zebranych podkreśliła ważną rolę nauczycieli i pracowników szkoły w kształceniu młodych pokoleń. Zwróciła uwagę na zaangażowanie rodziców we współpracę ze szkołą, która sprzyja dobrej edukacji naszych uczniów. Podziękowała przybyłym na uroczystość  emerytom za to, że  Oni  są naszym „wczoraj”, my tworzymy „dzisiaj”, a wspólnie wypracowujemy jakże ważne –„jutro”, które trwale zapisuje się w przyszłość naszych nowych pokoleń.  Wyraziła swą wdzięczność nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji – za trud i wzorowe wypełnianie  obowiązków .

Zgodnie z tradycją, Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom, którzy swym zapałem i inspiracją  zaszczepiają w uczniach chęć do nauki, a sukcesy ich wychowanków- są tego dowodem.

Nagrodę Dyrektora otrzymali następujący nauczyciele:

Pani Longina Jasieniecka

Pani Bernadeta Kleinowska

Pani Grażyna Kędziorska

Pani Joanna Hartka

Pani Agnieszka Kalisz

Pani  Danuta Kozikowska

Pani Barbara Michalak

Pani Monika Choszczewska

– Pani Anita Małkowska

– Pani Wioletta Kędziorska

– pan Marek Wójcik

Dyrektor Szkoły – Pani Halina Murlik nagrodziła również pracowników niepedagogicznych, którzy swym zaangażowaniem i sumiennym wykonywaniem swoich obowiązków  dbają o higieniczne warunki pracy i nauki:

– Panią Danutę Tracz

– Panią Zenobię Zarębską

– Panią Bogusławę Ziółkowską

Panią Grażynę Chachulską

– Panią Danutę Jamroży

Włodarz Gminy – Pan Wojciech Rakowski złożył wszystkim pracownikom szkoły serdeczne podziękowania za całoroczną pracę, wyrozumiałość, zaangażowanie i codzienny trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Nauczycielom życzył  zadowolenia z pracy pedagogicznej, odpowiedzialności za edukację, świadomości, że budują fundamenty pomyślnej i lepszej przyszłości. Każdy dzień, by był wypełniony radością, spokojem, sukcesami zawodowymi oraz wdzięcznością uczniów, za pomoc w zrozumieniu świata i siebie.

Uhonorował „Nagrodą Wójta” następujących nauczycieli:

Panią dyrektor Halinę Murlik,

– Panią wicedyrektor- Urszulę Pomianowską,

Panią JolanWojtkiewicz,

– Panią Monikę Ośwałdowską-Kania

– Panią Grażynę Kędziorską

         Następnie, przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Izabela Jakubowska, oraz Przewodnicząca Rady Gminy- Pani Magdalena Golubska, przekazały serdeczne życzenia i na ręce Pani Dyrektor złożyły kwiaty i słodkie czekoladki dla wszystkich pracowników szkoły.

Uczniowie  szkoły  obdarowali świętujących DEN – pamiątkowymi długopisami i kalendarzami,  które wyznaczają tylko „szczęśliwe dni”.

         Uroczystość zakończył występ szkolnego chóru pod kier. Pani Iwony Szwarackiej, oraz grupa taneczna uczniów przygotowanych przez Panią Katarzynę Wołowską.

{youtube}4KY6pYS_t24{/youtube}

 

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 17.jpg
18.jpg 19.jpg 2.jpg
20.jpg 21.jpg 22.jpg
23.jpg 24.jpg 25.jpg
26.jpg 27.jpg 28.jpg
29.jpg 3.jpg 30.jpg
31.jpg 32.jpg 33.jpg
34.jpg 35.jpg 36.jpg
37.jpg 38.jpg 39.jpg
4.jpg 40.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg