MegaMisja – Zadanie pt: Fakty, opinie i bliźniaki

07-11-17 Administrator 0 comment

MegaMisja – Zadanie pt: Fakty, opinie i bliźniaki

Drogi Psotniku wykonaliśmy kolejne zadanie. Teraz już wiemy czym są fakty a czym są opinie. Uczyliśmy się jak wyrażać własne opinie w sposób konstruktywny nie raniąc przy tym uczuć innych. Dowiedzieliśmy się ,że każdy z nas ma prawo mieć inną opinie lub inny gust. Słuchaliśmy fragment książki Marka Twaina o przygodach Tomka Sawyera. Niektórym się to podobało innym trochę mniej. Jednak najważniejsze, że byliśmy szczerzy w wyrażaniu swoich opinii. Rozmawialiśmy ze sobą dlaczego innym się podobało, a dlaczego nie. Od teraz wiemy ,że nie można oceniać czyjegoś gustu. Lepiej kulturalnie wyrazić własną opinię i uszanować cudzą. Najbardziej jednak podobała nam się mini debata na temat zachowania Tomka Sawyera. Mieliśmy okazję w praktyce poćwiczyć co to znaczy szanować odmienne zdanie innych kolegów i koleżanek. Od teraz coraz częściej będziemy używać stwierdzeń myślę że, sądzę że, wydaje mi się że itp… Postniku ciekawi jesteśmy jakie będzie twoje kolejne wyzwanie . Planujemy je już zrealizować jutro. Do zobaczenia!

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg