Nocne Brodnickie Manewry Patriotyczne

09-11-17 Administrator 0 comment

RÓŻNE OBLICZA PATRIOTYZMU

,,IX NOCNE  BRODNICKIE

MANEWRY PATRIOTYCZNE”

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski, uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie przeżyli żywą lekcję historii. W czasie zajęć lekcyjnych odbyła się uroczystość dla dzieci i młodzieży. W piątek – 10 listopada 2017r.  przeprowadzono IX Nocne Brodnickie Manewry Patriotyczne. Uczniowie Szkoły Podstawowej ze Zbiczna aktywnie zaangażowali się w realizację zadań o tematyce patriotycznej. Pod opieką p. Danuty Kozikowskiej, p. Grażyny Kędziorskiej oraz p. Izabeli Oliszewicz Łobody dwudziestu uczniów  uczestniczyło w manewrach. Organizatorem było Stowarzyszenie „Na Wiejskiej” przy Gimnazjum nr 1 w Brodnicy. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce na Dużym Rynku o godz. 17.50. Tam młodzież losowała wybrane trasy  wędrówki po Brodnicy. Każda grupa miała do wykonania pięć zadań np. zaśpiewanie pieśni patriotycznej.  Uczniowie wraz z opiekunami przemierzyli kilkanaście kilometrów, towarzyszyły im pochodnie i lampki rozświetlające trasę. Zakończenie i podsumowanie manewrów odbyło się o godz. 22.00 w Gimnazjum nr 1 w Brodnicy. Uczniowie integrowali się i przeżywali lekcję historii inaczej niż zwykle. Na trasie częstowano rosołem z gęsi oraz kanapkami. Młodzież wykazała  się wielkim zaangażowaniem oraz wysokim poziomem wiadomości o niepodległej Polsce oraz Brodnicy. Z tego faktu opiekunowie są dumni ze swoich podopiecznych. Dziękujemy rodzicom za dowóz dzieci na obchody manewrowe

1.jpg 10.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg