Udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr

23-11-17 Administrator 0 comment

Udział uczniów w Międzynarodowym

Konkursie Informatycznym Bóbr

W dniach 13 i 14 listopada br. 4 uczniów gimnazjum i 9 uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w XII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów.

Zawody były organizowane za pośrednictwem platformy e-learningowej www.mCourser.pl. Dla każdej grupy wiekowej Konkurs Bóbr trwał jedną godzinę zegarową i składał się z 24 pytań podzielonych na trzy grupy, ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. Uczniowie pracowali na komputerach w pracowni komputerowej. Podczas konkursu mogli korzystać z kartki papieru, aby rozpisywać sobie zadania. Nad odpowiednimi warunkami technicznymi i prawidłowością przebiegu konkursu czuwała pani Anita Małkowska – inicjatorka i organizatorka konkursu w naszej szkole.

 

Wyniki w Szkole Podstawowej w Zbicznie:

I miejsce w szkole zdobył Oskar Duda (65.25)

II miejsce w szkole zdobył Mateusz Rogowski (60,5)

III miejsce w szkole zdobyła Sandra Milarska (50,25)

IV miejsce w szkole zdobył Jakub Zduński (48,0)

 

Wyniki w Gimnazjum w Zbicznie:

I miejsce w szkole zdobył Sebastian Sikorski (73.25)

II miejsce w szkole zdobył ex aequo  Przemysław Różycki (55,0)

II miejsce w szkole zdobyła także Aleksandra Zielińska (55,0)

III miejsce w szkole zdobyła Małgorzata Kosakowska (40,0)

 

Zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum maksymalnie można było uzyskać 120 pkt. Zadania nie były łatwe – poziom międzynarodowy. Za każdą błędnie udzieloną odpowiedź można było stracić punkty.

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w tak poważnym, międzynarodowym konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg