Megamisja – Bliźniaki zapraszają do przyjaznego kina

28-11-17 Administrator 0 comment

Megamisja. Relacja z zadania pt. „Bliźniaki
zapraszają do przyjaznego kina”.

Realizowaliśmy dziś kolejne zadanie pt. „Bliźniaki zapraszają do przyjaznego kina”. Ale nie o samym kinie była mowa. Rozmawialiśmy czym jest niepełnosprawność, jakie mogą być jej rodzaje. Jak pomóc osobom niepełnosprawnym i wreszcie jak zaprojektować nasze kino marzeń, aby osoby niepełnosprawne mogły również z przyjemnością z niego korzystać. Nam bardzo spodobało się zadanie w parach, w którym jedna osoba widząc rysunek musiała tak go słowami opisać, aby druga w sposób najbardziej zbliżony mogła go narysować. Nie było to zadanie łatwe, ale sprawiło nam ogromną frajdę. Dzięki temu zadaniu mogliśmy zobaczyć jak mogą się czuć w życiu codziennym osoby niewidome lub słabo widzące, które swoją percepcję świata opierają głównie na zmyśle słuchu. Już jutra czeka nas kolejna mega przygoda. Ciekawe jesteśmy co juto znów wymyśli nasz Psotnik.

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg
7.jpg 8.jpg