Bezpieczne ferie – pokazy strażackie na akwenie wodnym

04-02-18 Administrator 0 comment

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uczniowie Zespołu Szkół ze Zbiczna i Pokrzydowa w dniu 13 stycznia 2018r . wzięli udział w prelekcji oraz pokazach poświęconych bezpiecznemu zachowaniu się na akwenach pokrytych lodem.

Spotkanie odbyło się na polanie przy zbiorniku wodnym za naszą halą sportową w Zbicznie. Na temat zasad bezpieczeństwa podczas ferii opowiedzieli wójt gminy – Pan Wojciech Rakowski, kpt. Tomasz Banasik – Państwowa Straż Pożarna Brodnica oraz asp. szt. Roman Kamiński – Komenda Powiatowa Policji Brodnica. Podczas pokazów strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zbiczna zaprezentowali m.in. niebezpieczeństwa związane z nierozważnymi zabawami na zamarzniętych akwenach, zasady poruszania się po lodzie i podstawowe zasady udzielenia pomocy osobie wychłodzonej. Przedstawili również techniki ratownicze stosowane w trakcie działań na lodzie.

Po zakończeniu pokazów dyrektor szkoły – pani Halina Murlik zaprosiła uczniów, nauczycieli oraz gości  na wspólne ognisko, gorącą herbatę i pieczenie kiełbasek.

Organizatorami pokazów byli: Gminny Sztab Zarządzenia Kryzysowego w Zbicznie, dyrektor ZS w Zbicznie, OSP Zbiczno przy współpracy PSP  w Brodnicy oraz KPP w Brodnicy.

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 17.jpg
18.jpg 19.jpg 2.jpg
20.jpg 21.jpg 22.jpg
23.jpg 24.jpg 25.jpg
26.jpg 27.jpg 28.jpg
29.jpg 3.jpg 30.jpg
31.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg