Ferie zimowe – dokarmiamy zwierzęta

14-02-18 Administrator 0 comment

,,Ferie zimowe – dokarmiamy zwierzęta”

Dnia  15 lutego 2018r. uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie  uczestniczyli w zajęciach terenowych po najbliższej okolicy.  Celem zajęć było dokarmianie zwierząt na terenie Leśnictwa Rytebłota oraz obserwacja zmian przyrodniczych zachodzących zimą w lesie. Wycieczka  rozpoczęła się o godzinie 9.00, brało w niej udział 24 uczniów klasy 4a i 4b Szkoły Podstawowej. Młodzież wraz z opiekunami dotarła do lasu w okolicy jeziora Zbiczno i pod kierunkiem leśniczego p. Waldemara Warachowskiego złożyła karmę dla zwierząt.

Należy nadmienić, że 11 lutego obchodzony jest Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Leśnicy stale poprawiają warunki bytowania zwierząt. To oni posiadają odpowiednią wiedzę na temat zasad ich dokarmiania. Pracownicy Leśnictwa Rytebłota udzielili uczniom wskazówek, jak prawidłowo dożywiać zwierzynę podczas zimy. Po wspólnej wyprawie, leśnik opowiedział  nam przy ognisku o tajemnicach zimowego lasu. Wielką atrakcją było smażenie kiełbasek wśród iskrzących się płomieni.

Akcję ,,Dokarmiamy zwierzęta’’ zorganizowały – p. Danuta  Kozikowska i p. Grażyna Kędziorska we współpracy z leśniczym p. Waldemarem Warachowskim. Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Katarzyna Wołowska.

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg
7.jpg 8.jpg