Nauka programowania z grą Scottie Go!

04-03-18 Administrator 0 comment

Nauka programowania z Scottie go!

W grudniu 2017 roku w naszej szkole zorganizowany został Kiermasz Bożonarodzeniowy. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób świątecznych, pani Anita Małkowska – organizatorka akcji, zakupiła grę do nauki algorytmiki i programowania Gcottie go!. Gra kosztowała 169 zł.

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla dzieci. Jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów. Aplikacja zainstalowana jest na tablecie i przy pomocy kodów QR algorytm wprowadzony jest do programu.

Z gry Scottie go! Korzystają uczniowie podczas obowiązkowych zajęć lekcyjnych z informatyki jako wsparcie procesu nauczania algorytmiki oraz podczas koła informatycznego.

scottie1.jpg scottie2.jpg scottie3.jpg