Konkurs Powiatowy “Alkohol i używki – wróg czy przyjaciel człowieka”

08-04-18 Administrator 0 comment

Powiatowy  konkurs prozdrowotny

 Alkohol i używki – wróg
czy przyjaciel człowieka?”
 

Dnia 09 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Zbicznie, odbył się Powiatowy  Konkurs Prozdrowotny „Alkohol i używki – wróg czy przyjaciel człowieka?”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych powiatu brodnickiego.

Głównym celem konkursu było uświadomienie zagrożeń wynikających z sięgania po używki oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej.

Organizatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbicznie oraz Jolanta Wojtkiewicz- nauczyciel biologii i chemii w Gimnazjum w Zbicznie. Młodzież gimnazjalna z Bobrowa, Pokrzydowa i Zbiczna, wykonała prace indywidualnie w dwóch kategoriach: plakat lub pokaz multimedialny. Komisja pod przewodnictwem sekretarza Gminy Zbiczno, pani Katarzyny Kwiatkowskiej, wyłoniła w kategorii plakat 5 równorzędnych najlepszych prac i 10 wyróżnień. Wśród laureatów są: Aleksandra Płachta z Bobrowa, Artur Korfanty i Zuzanna Findling z Pokrzydowa oraz Hubert Liżeński i Justyna Deja ze Zbiczna. Za pokaz multimedialny I miejsce zdobyła Natalia Suchocka z Bobrowa, II miejsce – Agata Rumińska ze Zbiczna. Opiekunami młodzieży były nauczycielki: pani Sylwia Fila z Bobrowa, Anna Rutecka z Pokrzydowa i Jolanta Wojtkiewicz ze Zbiczna.

al1.JPG al10.JPG al11.JPG
al12.JPG al13.JPG al14.JPG
al15.JPG al2.JPG al3.JPG
al4.JPG al5.JPG al6.JPG
al7.JPG al8.JPG al9.JPG