Wycieczka przedszkolaków do Torunia

07-05-18 Administrator 0 comment

Wycieczka przedszkolaków do Torunia

8 maja przedszkolaki z grupy 0 a i 0 b pod opieką p. Agnieszki Kalisz, p. Wioletty Budzich oraz p. Moniki Choszczewskiej udały się na wycieczkę do Torunia. Najpierw udaliśmy się do kina Cinema City, gdzie dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały film „Piotruś Królik”. Następnie udaliśmy się na spacer po starówce. Nie zapomnieliśmy oczywiście o odwiedzeniu pomnika flisaka oraz Krzywej Wieży. Po wspaniałym spacerze udaliśmy się na posiłek do pobliskiego Mc`Donalda. Najedzeni i wypoczęci pomaszerowaliśmy z ochotą do Centrum Popularyzacji Kosmosu – „Planetarium Toruń”. Tam  usłyszeliśmy  podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi: zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. Zobaczyliśmy jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Sprawdziliśmy, jak długo trwa doba oraz rok na innych planetach przez wybrane różnice między Ziemią a innymi planetami Układu Słonecznego. 

Po tak ciekawym dniu udaliśmy się w drogę powrotną do domu. W czasie podróży niektórzy z nas usnęli ze zmęczenia i ilości wrażeń. To był wspaniale spędzony czas !!!

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg