Nocna Majówka Patriotyczna

10-05-18 Administrator 0 comment

NOCNA MAJÓWKA PATRIOTYCZNA

11 maja 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie uczestniczyli w IX Nocnej Majówce Patriotycznej w Brodnicy organizowanej przez Stowarzyszenie „Przy Wiejskiej”. Pogoda tego dnia wyjątkowo nie sprzyjała uczestnikom. Burza i ulewa, jakie przeszły nad Brodnicą, spowodowały, że impreza rozpoczęła się z opóźnieniem około 18.30 w Domu Kultury, a nie jak zwykle na Dużym Rynku. Naszą szkołę reprezentowała  czternastoosobowa grupa złożona z uczniów gimnazjum, klasy VII i klasy VI. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Bernadeta Kleinowska i p. Wioletta Kędziorska. Uczestnicy losowali trasę do pokonania składającą się z szesnastu punktów na terenie Brodnicy. W każdym punkcie realizowali różne zadania związane z patriotyzmem i przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, np. śpiewanie pieśni patriotycznych, układanie haseł wyborczych. Uczestnicy odwiedzili biura poselskie PiS, Kukiz 15 i PSL, zwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej i Dom Harcerza. Na trasie częstowano nas zupą, kanapkami i napojami. Manewry zakończyły się o 24.00 w klasztorku. Była to naprawdę świetna lekcja patriotyzmu. Nawet padający deszcz i kilkunastokilometrowa trasa nie były w stania zepsuć nam dobrego humoru. Dziękujemy rodzicom , że mimo tak trudnych warunków atmosferycznych, wyrazili zgodę na udział swoich pociech w imprezie.
1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg
7.jpg 8.jpg