“Cała Polska Czyta Dzieciom”

28-05-18 Administrator 0 comment

 Od jedenastu lat w naszej szkole organizujemy spotkania 

w ramach kampanii

pt.„Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Celem spotkań jest zachęcanie  uczniów do czytania książek oraz szerzenie nawyków czytelniczych. Rokrocznie organizatorzy kampanii zapraszają „Przyjaciół Szkoły”, aby przeczytali uczniom fragment ciekawej książki. Tegoroczną lekturą, którą czytali zaproszeni w osobach:

– Wójt Gminy Zbiczno- Pan Wojciech Rakowski,

  Sekretarz  Gminy Zbiczno- Pani Katarzyna Kwiatkowska,

– Pan  Ryszard  Rynkowski – piosenkarz, kompozytor, pianista i aktor,

– Pułkownik,  Dyplomowany  Pilot – Pan Włodzimierz Stefanowski,

– Pani  Izabela  Jakubowska – Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły,

była książka autorstwa Antoine De Saint- Exupery- „Mały Książę”. 

Organizatorzy wybrali  właśnie tę pozycję książkowa, ponieważ  jest to alegoryczna opowieść o tym, co w życiu najważniejsze, a więc o miłości, przyjaźni i międzyludzkich relacjach. Główny bohater baśni musi udać się w długą i daleką podróż, by zrozumieć, że to, co najcenniejsze znajduje się zawsze tuż obok i że dopiero utrata ukochanych osób uświadamia nam ich bezcenność.

Ponadto książka „Mały Książę” demaskuje zwodniczość rzeczy i wartości, którym zwykle hołdują ludzie. Pokazuje, że pieniądze, pycha czy pragnienie władzy izolują człowieka od innych i czynią z niego samotną istotę przebywającą niejako na odrębnej planecie.

Występujące w książce motywy: przyjaźni, miłości, wędrówki, dojrzewania- doskonale pozwalają odbiorcom treści  przeanalizować swoje życie i postępowanie oraz wziąć pod uwagę to, co jest najważniejsze.

Dyrektor szkoły dziękuje „Przyjaciołom Szkoły”, za przybycie do naszej szkoły i zaangażowanie w tegoroczną akcję oraz Pani Jasienieckiej Longinie i Pani Gierszewskiej Marlenie za zorganizowanie spotkania.

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg