Ogólnopolski program #SuperKoderzy

29-05-18 Administrator 0 comment

Ogólnopolski program #SuperKoderzy

Miło nam ogłosić, że Szkoła Podstawowa w Zbicznie została zakwalifikowana do programu #SuperKoderzy Fundacji Orange.  O jedno miejsce walczyły średnio blisko 3 szkoły. Program realizowany będzie w naszej szkole od września 2018 roku a jego koordynatorem została nauczycielka informatyki i techniki pani Anita Małkowska. Zajęcia z uczniami będą odbywały się we współpracy z nauczycielem informatyki panem Wojciechem Żurańskim.

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego czy muzyki.

Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z pięciu ścieżek tematycznych, z których każda zawiera materiały dydaktyczne na dwanaście lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

Poniżej lista szkół przyjętych do #SuperKoderów: