Dzień Dziecka

31-05-18 Administrator 0 comment

1 czerwca 2018 r. nauczyciele wraz  z rodzicami uczniów naszej szkoły zadbali  o szczególne atrakcje dla uczniów z okazji Dnia Dziecka. Aby ten dzień uczniowie spędzili  przede wszystkim zdrowo i sportowo- nauczyciele wychowania fizycznego- pani Wołowska Katarzyna oraz Pan Janczak Adrian  już po zakończeniu pierwszej godziny lekcyjnej zorganizowali „podchody” – zabawę znaną i lubianą zarówno przez młodszych i starszych, a nawet dorosłych osobników. Uczniowie mieli  do pokonania trasę o długości ok. 7km, podczas której musieli wykonać pięć zadań.

Zadanie nr 1: „Salon fryzjerski” – dziewczęta stylizowały chłopcom włosy.

Zadanie nr 2: Uczniowie rozwiązywali „quiz sportowy”.

Zadanie nr 3: Uczniowie zbierali określoną ilość szyszek  i kamieni.

Zadanie nr 4: Uczestnicy musieli „zbudować z siebie” dowolną budowlę.

Zadanie nr 5: „Rymowanki” – uczniowie układali rymowanki wielowyrazowe  na minimum 4 wersy.

Głównym celem zabawy było pokonanie interesującej trasy oraz wykonanie zadań – bez pomiaru czasu. Dla każdej klasy, która ukończyła „podchody” –  w szkole czekała grochówka, którą ufundowała kuchnia szkolna – Pan Michał Domżalski oraz pyszne zimne lody dla ochłody- przekazane przez sklepik szkolny. Rada Rodziców naszej szkoły  zadbała o wspaniałą  zabawę dla uczniów na dmuchanej zjeżdżalni, zamku  i trampolinie, a dyrektor szkoły- Pani Halina Murlik  zakupiła  kiełbaski, które uczniowie upiekli na ognisku na placu za halą sportową. Ponadto, Przetwórnia Owoców i Warzyw z Lubawy przekazała nieodpłatnie dla uczniów- soczki.

Zadowolenie i uśmiechy, które nieustannie towarzyszyły na twarzach uczniów świadczyły, o miło spędzonym czasie tego dnia w szkole.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, za wzorowe pełnienie opieki tego dnia  nad uczniami podczas zabaw.

                                     Dyrektor szkoły- Halina Murlik

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 17.jpg
18.jpg 19.jpg 2.jpg
20.jpg 21.jpg 22.jpg
23.jpg 24.jpg 25.jpg
26.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg dz1.jpg
dz11.jpg dz12.jpg dz2.jpg
dz3.jpg dz4.jpg dz5.jpg
dz6.jpg dz8.jpg dz9.jpg