III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Antyku

04-06-18 Administrator 0 comment

Konkurs wiedzy o Antyku

 

Starożytna Grecja kolebką cywilizacji europejskiej.

5 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Antyku skierowanego do uczniów klas piątych. Celem konkursu jest przede wszystkim zgłębienie zagadnień starożytności w atmosferze zdrowej rywalizacji. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Brzoziu, Szkoły Podstawowej w Szabdzie, Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie i Szkoły Podstawowej w Zbicznie. W pierwszej części dziewczęta i chłopcy rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę. Wiadomości uczniów były doskonałe. Następnie opowiadali przygotowany mit.

Opowieści o bogach i bohaterach greckich oceniała komisja w składzie:

·         Pani Halina Murlik – Dyrektor Zespołu Szkół w Zbicznie,

·         Pani Dorota Kossakowska – doradca metodyczny KPCEN w Toruniu, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Brodnicy,

·       Pani Magdalena Golubska – Przewodnicząca Rady Gminy Zbiczno.

Panie oceniły walory artystyczne prezentowanych mitów.

Podczas obrad jury wystąpili uczniowie klasy II, którzy w pięknych kostiumach zaśpiewali wesołe piosenki. Dzieci przygotowała ich wychowawczyni, pani Anita Grzybowska.

Po podliczeniu punktów ogłoszono wyniki, i tak:

·     Mistrzem Powiatu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Szabdzie,

·    II miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzoziu,

·         III miejsce ex aequo uczniowie Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie i Szkoły Podstawowej w Zbicznie.

Mistrzów przygotowała Pani Jolanta Brześkiewicz. Zwycięzcy otrzymali tytuł Mistrza Powiatu i pamiątkowy puchar. Pozostali uczestnicy dyplomy i upominki. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział i wspaniałą postawę. Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy za rok uczniów i ich opiekunów z całego powiatu.

Nagrody ufundowali: sklepik szkolny i Rada Rodziców. Dziękujemy!!!

                  Nauczycielki historii:
                  Longina Jasieniecka i Danuta Kozikowska.
 
1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg
8.jpg 9.jpg