Wycieczka klasy 5a i 5b do Trójmiasta

07-06-18 Administrator 0 comment

Wycieczka do Trójmiasta

            W piątek, 08.06.2018 roku uczniowie klasy 5a i 5b wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczkę autokarową do Trójmiasta. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie zabytków naszych nadmorskich miast oraz wspólne spędzenie czasu. Pierwszym punktem wycieczki był Gdańsk, gdzie uczniowie pod okiem pani przewodnik, dowiedzieli się wielu interesujących informacji o zabytkach znajdujących się w Gdańsku. Tego dnia zwiedziliśmy: Fontannę Neptuna, Bazylikę Mariacką, Kościół pod wezwaniem  Św. Jana, Dwór Artusa, Trakt Królewski, Żuraw Portowy, Ulicę Mariacką oraz Złotą Bramę. Pogoda tego dnia była rewelacyjna i idealna na piesze wędrówki po Gdańsku. Po zwiedzaniu nadszedł czas na zasłużony  odpoczynek i porcję orzeźwiających  lodów.  Po wizycie w Gdańsku wycieczkowicze udali się do Gdyni, gdzie  odbyli rejs statkiem po Porcie Gdyńskim, odwiedzili Akwarium Gdyńskie i Skwer Kościuszki. W  każdym z odwiedzonych  miejsc uczniowie zakupili pamiątki, a na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w McDonaldzie. Zmęczeni, ale zadowoleni wieczorem powróciliśmy do domu. Organizatorami i opiekunami podczas wyjazdu byli wychowawcy klas 5 : p. Anita Małkowska i p. Rafał Laskowski.
1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg
7.jpg 8.jpg 9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg
bb9.jpg