Wycieczka klasy 3c i 2 do Gdańska i Gdyni

12-06-18 Administrator 0 comment

Wycieczka do Gdańska i Gdyni

13 czerwca br. o godzinie 6:00 uczniowie klasy 3c i 2 pod opieką Pani Moniki Ośwałdowskiej- Kania i Pani Anity Grzybowskiej autobusem pojechali na wycieczkę do Gdańska i Gdyni. W planie wycieczki było zwiedzanie Gdańska szlakami legend gdańskich oraz pobyt w Centrum Experyment w Gdyni.

Po przyjeździe na miejsce poszliśmy na Starówkę gdzie czekała już na nas pani przewodnik, która chyba o tym mieście wie prawie wszystko. Kolejnym punktem wycieczki było przejście się ulicą Długi Targ i posłuchanie kilku legend, związanych z tym miejscem. Przy jednej z kamieniczek zatrzymaliśmy się na chwilę by zobaczyć słynącą z legendy „Panienkę z okienka”. Widzieliśmy również pomnik Neptuna.        

Pogoda tego dnia była piękna, więc znaleźliśmy czas by pójść również na lody. Następnie udaliśmy się do manufaktury cukierków CiuCiu Artist, gdzie mogliśmy obserwować wyrób cukierków z niespodzianką.  Po pokazie każdy z nas otrzymał paczkę bajecznie kolorowych karmelków.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Eksperyment. Tam mogliśmy   samodzielnie wykonywać eksperymenty oraz doświadczenia naukowe.

Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

1.jpg 10.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg