Sprzątanie Świata 2018

20-09-18 Administrator 0 comment

Sprzątanie Świata 2018

W tym roku pod hasłem
„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”
w terminie 21-22-23 września

Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej.Uczniowie naszej szkoły również włożyli swój wkład w posprzątaniu naszego najbliższego świata – naszej gminy. W piątek 21 września wyruszyli z opiekunami, na trasy przydzielone przez organizatorki: panią Danutę Kozikowską i panią Jolantę Wojtkiewicz. Współorganizatorem był Zakład Usług Komunalnych w Zbicznie, który przygotował worki i rękawice oraz odebrał zebrane odpady.I znowu możemy powiedzieć „Śmieci mniej – Ziemi lżej”.

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 2.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 7.jpg 8.jpg
9.jpg