Wycieczka do Poznania

24-10-18 Administrator 0 comment

Wycieczka do Poznania

W dniu 25 października 2018r. uczniowie kl. IV-V -członkowie koła przyrodniczego wzięli udział w wycieczce do Poznania. Celem wycieczki było poszerzanie wiedzy proekologicznej, zwiedzanie oraz udział w pokazach na Międzynarodowych Wystawach i Targach POL-EKO-SYSTEM 2018. Uczniów szczególnie zaciekawił pokaz wykorzystania małży jako biowskaźnika czystości wód śródlądowych w Polsce a także formy współpracy i oferta Banku Ochrony Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W godzinach popołudniowych młodzi przyrodnicy uczestniczyli w warsztatach w Palmiarni. Uczniowie zapoznali sie z gatunkami roślin i zwierząt żyjących w klimacie równikowym, wzięli udział w degustacji różnych przypraw oraz mogli podziwiać  między innym i drzewa kiełbasiane, baobaby, kaktusy i wielkie akwaria z rybami. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie filmu komediowego w Cinema City Toruń. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie późnym wieczorem wrócili do domu . Głównym koordynatorem wycieczki była p. Joanna Ostrowska nauczyciel ZS w Pokrzydowie a więc był to wyjazd integracyjny uczniów ZS w Pokrzydowie i ZS w Zbicznie. Opiekunem grupy uczniów  szkoły w Zbicznie była Barbara Kopańska nauczyciel prowadzący zajęcia  koła przyrodniczego.

a1.JPG a2.JPG a3.JPG
a4.JPG a5.JPG a6.JPG
a7.JPG a8.JPG a9.JPG
b1.JPG b2.JPG b3.JPG
b4.JPG b5.JPG b6.JPG
b7.JPG b8.JPG b9.JPG
c1.JPG c2.JPG c3.JPG
c4.JPG c5.JPG c6.JPG
c7.JPG c8.JPG c9.JPG
d1.JPG d2.JPG d3.JPG
d4.JPG d5.JPG d6.JPG
d7.JPG