#SuperKoderzy – lekcja 2

11-11-18 Administrator 0 comment

#SuperKoderzy – lekcja 2

Podczas drugiego spotkania #SuperKoderzy ze Zbiczna kontynuowali programowanie w Scratch. Uczniowie tworzyli animację i korzystali z coraz to większej ilości skryptów, pracowali nad animacją tła, tworzyli pierwsze instrukcje warunkowe, które w przyszłości pozwolą tworzyć bardziej zaawansowane bloki skryptów.

Efektem pracy uczniów było wykonanie animacji, w której duszek – kot pływał w oceanie i puszczał bąbelki. Uczniowie animowali tło w taki sposób, że zmieniało ono kolory. Kot sterowany był przy pomocy klawiszy z klawiatury.

Zajęcia z #SuperKoderami prowadzą nauczyciele: pani Anita Małkowska i pan Wojciech Żurański.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg
c1.jpg c2.jpg c3.jpg
c4.jpg c5.jpg