Apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

13-11-18 Administrator 0 comment

Święto odzyskania niepodległości

przez Polskę

         W roku 2018 mija setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dnia 9.11.2018 roku w Zespole Szkół w Zbicznie odbył się uroczysty apel poświęcony upamiętnieniu walczących Polaków o granice państwa. Mottem przewodnim uroczystości było hasło:

STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

                     „Ojczyznę kocha się nie dlatego,

                    że wielka, ale dlatego że własna”

Uczniowie klas trzecich przypomnieli, jak należy zachować się, oddając szacunek symbolom narodowym oraz wszystkim Polakom, którzy odeszli w imię wolności kraju. Następnie zostały odśpiewane cztery zwrotki hymnu państwowego.

Pani Dyrektor Urszula Pomianowska powitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz społeczność uczniowską. Przypomniała zebranym krótką historię naszej ojczyzny. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej oraz odśpiewali narodowe pieśni. Młodzi artyści podsumowali uroczysty apel następującymi słowami: Nadszedł nowy wiek, nam młodym dano szansę żyć w nowych i lepszych czasach. Czujemy na sobie odpowiedzialność za losy kraju i świata, za losy nasze i naszych bliskich. My dziś żyjący dzięki naszym przodkom możemy w pełni docenić wolność i niepodległość ojczyzny.

Organizatorkami apelu były Pani Longina Jasieniecka i Pani Danuta Kozikowska, nad oprawą muzyczną czuwała Pani Iwona Szwaracka oraz Pan Marek Wójcik. 

{youtube}Z9yUtIsDuwo{/youtube}

{youtube}jgNfCUllPfs{/youtube}