Tydzień z ciekawą książką

27-11-18 Administrator 0 comment

TYDZIEŃ Z CIEKAWĄ KSIĄŻKĄ

W ramach realizacji działań, wynikających z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” uczniowie klas młodszych i przedszkolaki uczestniczyły w akcji „Tydzień z ciekawą książką”. W tym czasie uczniowie klasy trzeciej i uczniowie klas drugich czytali swym młodszym koleżankom i kolegom wybrane wspólnie z wychowawcą książki. Trzecioklasiści czytali w przedszkolu wiersze ze zbioru „Krówka Mlekówka i innych rymów stówka”. Po zapoznaniu z wierszami dzieci, pracując w grupach, tworzyły portrety poznanych bohaterów.

Klasa 2b zachęcała do zgłębiania tajemnic „Detektywa Pozytywki”. Książka znajduje się w naszej bibliotece szkolnej i cieszy się popularnością wśród uczniów. Uczniowie klasy 2a gościli w swojej klasie uczniów klasy 1b. Czytaniem i ciekawymi zajęciami plastycznymi zachęcali do przeczytania książki „Cukierki, Ty łobuzie”.

Uczennica klasy 1 a Natasza Urbańska zaprezentowała swoim rówieśnikom kolekcję swoich ulubionych książek „Nela……”.Nela to najmłodsza reporterka świata . Podróżuje i prezentuje w książkach swoim czytelnikom ciekawostki z całego świata. Natasza uwielbia te książki. Czyta je samodzielnie. Kolegom i koleżankom opowiedziała o niektórych przygodach Neli. Przeczytała również wybrany przez siebie urywek książki. Fragmenty swojej ulubionej książki przeczytał także pierwszoklasista – Szymon Kucach .

Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości . Mamy nadzieję, że „Tydzień z ciekawą książką” zachęci uczniów do systematyczniejszych spotkań z lekturą, tym bardziej, że nasza szkolna biblioteka wzbogaciła swoje zasoby z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg b1.jpg b2.jpg
b3.jpg b4.jpg b5.jpg
b6.jpg