Andrzejki w klasach młodszych

29-11-18 Administrator 0 comment

Andrzejki w klasach młodszych

Andrzejki – dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego.

Dzień ten jest specjalną okazją do organizowania hucznych zabaw przed rozpoczynającym się Adwentem. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter matrymonialny i przeznaczone były tylko dla dziewcząt. Traktowano je bardzo poważnie i odprawiano indywidualnie. W czasach późniejszych przybrały formę zbiorową. Współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Andrzejki w klasach I-III przebiegały w wesołej, tanecznej atmosferze. Nie zabrakło też wróżb, które poszczególne klasy przygotowały dla swoich rówieśników.

Bawiły się dzieci, panie wychowawczynie. Było miło i wesoło.

                                  A.Grzybowska

b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg
c1.jpg