Magiczne Andrzejki w Przedszkolu w Zbicznie

29-11-18 Administrator 0 comment

Magiczne Andrzejki
w Przedszkolu w Zbicznie

W piątek 30 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Zwyczaj wróżenia w ten wyjątkowy dzień znany jest od bardzo dawna, ale pamiętajmy, że wróżby to zabawa i należy traktować ją z przymrużeniem oka. Z tej okazji grupy 0 D i 0 E miały zorganizowane Andrzejkowe Piżama Party. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione piżamki, a następnie bawiły się, wypowiadając zaklęcia. Dzieci poznawały znaczenie kolorów, liczb i magicznych przedmiotów. Na podstawie przygotowanych obrazków poznawały kim będą w przyszłości. Zaglądały do magicznej kuli, a czarownica, która tego dnia pojawiła się w przedszkolu wraz ze swym czarnym kotem i psotnym diabełkiem pozwalała skorzystać ze swojego magicznego kapelusza. Wszystkie wróżby i zabawy przeplatane były wesołymi pląsami przy muzyce i poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców.

Czas pokaże czy nasze wróżby mają moc sprawczą. Najważniejsze, że dla dzieci była to wielka radość ze wspólnej, wesołej  zabawy, a przy okazji poznanie polskich tradycji i obyczajów.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg