Warsztaty mydlarskie

03-12-18 Administrator 0 comment

Warsztaty mydlarskie

            We wtorek, 4 grudnia 2018 roku, uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych Zespołu Szkół w Zbicznie uczestniczyli w warsztatach mydlarskich. Uczniowie mieli możliwość  stworzyć  własne mydło wybierając zapach, kolor, kształt oraz rośliny kosmetyczne. Warsztaty były doskonałą okazją do poznania  historii produkcji mydła, jego rodzajów oraz  właściwości. Pamiątką z warsztatów były własnoręcznie zrobione mydełka glicerynowe i  sole do kąpieli.  Warsztaty  mydlarskie okazały się  nie tylko przyjemnością dla uczniów, ale także ogromną dawką wiedzy historycznej i kulturowej. Organizatorami warsztatów byli nauczyciele: p. Anita Małkowska i p. Rafał Laskowski. 

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg