Ciekawe doświadczenia chemiczne

04-12-18 Administrator 0 comment

Ciekawe doświadczenia chemiczne

W nietypowych zajęciach uczestniczył Marcin Szulc. Była to lekcja ciekawych doświadczeń chemicznych. Marcin w roli naukowca spisał się na medal. Pracował indywidualnie otrzymując tlen i wykrywając go reakcją charakterystyczną z żarzącym łuczywkiem. Wykrywał dwutlenek węgla w wydychanym powietrzu w reakcji z wodą wapienną. Otrzymywał zasadę sodową, która zabarwiła fenoloftaleinę oraz przeprowadził reakcję zobojętnienia z kwasem octowym. Sprawdził palność wodoru, który powstał w połączeniu magnezu z kwasem octowym. Badał właściwości poszczególnych kwasów w tym zwęglanie związków organicznych przez kwas siarkowy VI. Przeprowadzał reakcje strącenia. Marcin miał okazję praktycznie poznać magię chemii pod okiem pani Jolanty Wojtkiewicz.

m1.jpg m2.jpg