#SuperKoderzy – lekcja 5

05-12-18 marcjan 0 comment

#SuperKoderzy budują LOFI ROBOTA!

#SuperKoderzy ze Zbiczna rozpoczęli blok zajęć z robotyki. Jest to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

Podczas pierwszej lekcji z robotyki uczniowie dowiedzieli się czym są roboty, wymieniali przykłady robotów z otaczającego nas świata oraz zapoznali się z budową robota. Podczas spotkania #SuperKoderzy zostali podzieleni na 2-3 osobowe grupy. Każdej grupie przydzielono zestaw EDUBOX firmy LOFI ROBOT. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z poszczególnymi elementami konstrukcyjnymi tego robota. Niektórzy nawet podjęli się próby ich montowania, co nie było łatwe, ale sprawiało uczniom mnóstwo frajdy! Pod koniec zajęć, koordynator projektu pani Anita Małkowska, wręczyła uczniom ufundowane przez Fundację Orange gadżety w postaci: koszulek, notesów, długopisów, smyczy i breloczków.

Na kolejnych lekcjach #SuperKoderzy zbudują swoje własne roboty, którymi będą sterować. Uczniowie już dziś nie mogli doczekać się następnego spotkania.