#SuperKoderzy – lekcja 10

11-03-19 Administrator 0 comment

#SuperKoderzy sterują robotem przy pomocy klawiatury!

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie sterowali robotami – pojazdami za pomocą klawiatury komputera. Najwięcej problemów było z tym, że nie wszystkie komputery wykrywały bluetooth 2.0 poprzez port USB.  Kiedy już roboty zostały sparowane z komputerem, uczniowie uruchomili aplikację Scratch on-line w przeglądarce internetowej Chrome. Następnie stworzyli skrypty dla strzałek z klawiatury tak, aby robotem można było sterować właśnie przy pomocy tych strzałek. Uczniowie sterowali także robotami za pomocą aplikacji LofiBlocks on-line.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg
c1.jpg c2.jpg c3.jpg
c4.jpg