Udział w VI Igrzyska Wiedzy

11-03-19 Administrator 0 comment

Udział w VI Igrzyska Wiedzy w III LO Brodnica

„Liczby rządzą światem”

W hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy odbyły się  VI Igrzyska Wiedzy, konkurs którego celem jest promowanie wiedzy przydatnej w codziennym życiu i doskonalenie naukowej formy przed mającym się odbyć już za miesiąc egzaminem ósmoklasisty.

6 marca 2019r. hala sportowa szkoły przeistoczyła się z obiektu sportowej rywalizacji, w miejsce naukowych zmagań sześcioosobowych drużyn reprezentujących 12  szkół podstawowych z powiatu brodnickiego. Uczestnicy konkursu przez dwie godziny rozwiązywali problemy z różnych dziedzin nauki.  -Niewątpliwą zaletą konkursowych zadań było to, że osadzone były w kontekście rzeczywistym, pokazywały zastosowania wiedzy, przez co mobilizowały uczniów do logicznych powiązań faktów i przesłanek podczas poszukiwania dróg rozwiązań stawianych problemów. W części przyrodniczej należało przygotować preparaty do badań mikroskopowych. Uczestnicy konkursu przeprowadzali doświadczenia chemiczne, układali układ okresowy pierwiastków. W trakcie całego konkursu dwuosobowe drużyny przygotowywały plakat „Liczby rządzą światem”.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Kinga Margalska, Natalia Mierzyńska, Wiktoria Sikorska, Izabela Ziółkowska, oraz Aleksandra Maćko i Katarzyna Wiśniewska.

Do rywalizacji dopingowali uczestników konkursu licznie zgromadzeni kibice. W tej dziedzinie bezkonkurencyjni byli kibice z naszych klas ósmych.

W ocenie jury szkoły prezentowały wysoki i wyrównany poziom. Nasi uczniowie zajęli IV miejsce w ostrej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli możliwość skonfrontowania swoich wiadomości i umiejętności z rówieśnikami, podejmowali wysiłek rozwiązania czasem bardzo trudnych problemów w bardzo krótkim czasie, ale również bawili się nauką i z cała pewnością odczuwali satysfakcją z naukowej rywalizacji. To jest największa nagroda w konkursie, chociaż niewymierna.

Opiekunkami młodzieży były panie Jolanta Wojtkiewicz i Barbara Michalak nad całością czuwała pani dyrektor Urszula Pomianowska.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg