Wycieczka autokarowa do Torunia

11-03-19 Administrator 0 comment

WYCIECZKA AUTOKAROWA
DO TORUNIA

5 marca 2019 r. dzieci z grup: 0a, 0b i 0c naszego Przedszkola były na wycieczce autokarowej w Toruniu. Wycieczka została zorganizowana w ramach wzbogacenia procesu dydaktyczno-wychowawczego.

Niezwykłe wrażenia przepełniły dzieci w teatrze „Baj Pomorski”. Tam obejrzały pełną humoru, poruszająca bajkę o przyjaźni i akceptacji pt. „Strach ma wielkie zęby”. Spektakl rozegrany był w scenerii i z użyciem rekwizytów pochodzących prosto z leśnego otoczenia.

 

Po przygodzie w teatrze udaliśmy się spacerkiem toruńskimi uliczkami do Planetarium. W drodze spotkaliśmy wielkiego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika. Przy jego pomniku zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Ciekawy seans w planetarium pt. „Cudowna podróż” – przeniósł nas w podróż po Układzie Słonecznym. „Lądując” na powierzchni Księżyca  i Marsa, dzieci zobaczyły,  jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznały Słońce, jako jedną z gwiazd oraz obserwowały, czy w kosmosie można spotkać ufoludki.

Pełni wrażeń, udaliśmy się na posiłek do KFC, po czym szczęśliwi – wróciliśmy do Zbiczna.

Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały Panie:

Monika Ośwałdowska-Kania, Monika Steckowska, Wioletta Budzich oraz Katarzyna Jesionkowska.

Organizatorem wyjazdu była Pani Halina Murlik.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg
c1.jpg c2.jpg c3.jpg
c4.jpg c5.jpg c6.jpg
c7.jpg c8.jpg c9.jpg
d1.jpg d2.jpg d3.jpg
d4.jpg d5.jpg d6.jpg
d7.jpg d8.jpg d9.jpg
e1.jpg e2.jpg e3.jpg