Konkurs “Od przyrodnika do technika”

21-03-19 Administrator 0 comment

Udział w II edycji Konkursu

Przyrodniczo – Technicznego

pod hasłem „Od przyrodnika do technika”

Młodzież naszej szkoły brała udział w II edycji Konkursu Przyrodniczo – Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty pana Marka Gralika oraz Prezydenta Miasta Torunia pana Michała Zalewskiego. Organizatorem był Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu.

Celem konkursu było uwrażliwienie młodzieży na problemy związane z ochroną środowiska przyrodniczego, zwrócenie uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska integrującej się Europy, rozwijanie poczucia współodpowiedzialności za środowisko naturalne, a także rozwijanie zainteresowań zawodowych uczniów i podkreślenie znaczenia zawodów technicznych.

W etapie szkolnym brało udział dziesięciu chętnych uczniów klas ósmych i gimnazjalnej. Do etapu wojewódzkiego przeszły uczennice: Wiktoria Dardzińska, Karolina Sendzikowska i Kinga Margalska. Przygotowując się do konkursu zdobywały dodatkową wiedzę z zakresu ochrony środowiska w Unii Europejskiej, przeprowadzały doświadczenia przepływu prądu przez cytrynę, określenia stanu czystości wody i zawartości w niej substancji chemicznych. Dodatkowo ćwiczyły rysunki spod mikroskopu. Dziewczynki zostały finalistkami tego konkursu. Opiekunką była pani Jolanta Wojtkiewicz.