Konkurs Wiedzy Pożarniczej – eliminacje powiatowe

21-03-19 Administrator 0 comment

KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ
– ELIMINACJE POWIATOWE

22 marca 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Brodnicy odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brodnicy oraz Komenda Powiatowa PSP w Brodnicy. W rywalizacji wzięło udział 34 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu powiatu brodnickiego. Naszą gminę reprezentowało 2 uczniów: Bartosz Dolecki – uczeń klasy 5a Szkoły Podstawowej w Zbicznie oraz Kacper Dolecki – absolwent szkoły, obecnie uczeń toruńskiego liceum. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Pani Danuty Kozikowskiej.

W skład jury eliminacji powiatowych wchodzili:

  • kpt. Krzysztof Natucki – przewodniczący
  • mł. bryg. Waldemar Przeczewski
  • mł. kpt. Mariusz Klakus
  • druh Marosz Andrzejczak   

Konkurs przebiegał w dwóch etapach – eliminacje pisemne oraz ustne. Do finału ustnego zakwalifikowano po 5 uczniów z największą liczbą punktów w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 3 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Bartosz wykazał się dużą wiedzą podczas zmagań testowych. Natomiast jego brat Kacper został finalistą konkursu i ostatecznie zajął II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież wzięła udział w prelekcji o trudnej pracy strażaka oraz miała możliwość obejrzenia sprzętu PSP w Brodnicy. W czasie konkursu towarzyszyła miła atmosfera.

Tekst opracowała koordynatorka konkursu Pani Danuta Kozikowska

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg