Spektakl teatralny “Polskie miasta w baśni i legendzie”

04-04-19 Administrator 0 comment

 

5 kwietnia 2019 roku dzieci 6-letnie naszego Przedszkola wraz z wychowawczyniami: Panią Moniką Ośwałdowską – Kanią oraz Panią Haliną Murlik wyjechały do Brodnickiego Domu Kultury, gdzie obejrzały przedstawienie teatralne pt. ,,Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Podczas spektaklu dzieci poznały legendy związane z najbardziej znanymi polskimi miastami. Wraz z chłopcem Dyziem i Panem Dionizym przeniosły się za sprawą czarodziejskiego rogu, w dawne czasy, odwiedzając Kraków, gdzie poznały historię hejnału z wieży Mariackiej, Warszawę i związaną z nią legendę o Syrence Warszawskiej oraz historię Bazyliszka. W Poznaniu ścigały koziołki, które uciekły kuchcikowi Pietrkowi na zegar ratuszowy. Znalazły się też w Toruniu. Tam poznały legendę o toruńskich piernikach. Na koniec czarodziejskiej przygody znalazły się w Kruszwicy, gdzie okrutnego króla Popiela zjadły myszy.

Bajkowe kostiumy, muzyka, kolorowe światła i dekoracje porwały dzieci w zupełnie inny świat. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w przedstawieniu nagradzając aktorów brawami.

Wyjazd na przedstawienie teatralne przyczynił się do pogłębienia postaw patriotycznych naszych wychowanków. Poszerzył ich wiedzę na temat miast i legend polskich. Był okazją na bezpośrednie obcowanie ze sztuką teatralną. Przyczynił się również do utrwalania zasad właściwego zachowani się w instytucjach kulturalnych.

Spektakl  bardzo spodobał się naszym przedszkolakom.

                                       Opracowała: Halina Murlik 
 
a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
aa1.jpg aa2.jpg aa3.jpg
aa4.jpg aa5.jpg aa6.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg
c1.jpg c2.jpg c3.jpg
c4.jpg c5.jpg