Ekologiczny biwak w „Miętowym Gaju”

16-05-19 Administrator 0 comment

Ekologiczny biwak w „Miętowym Gaju”

Młodzież klas 8b i 7a naszej szkoły, brała udział, 16 – 17 maja, w ekologicznym biwaku w Miętowym Gaju. Pobyt rozpoczął się słodkim poczęstunkiem i wykładem pani Katarzyny Babalskiej na temat świata sów. Po zakwaterowaniu w pięknych kolorowych, tematycznych pokojach, był smaczny obiad. Z powodu nieodpowiedniej pogody – ciągle padało, nie poszliśmy na zajęcia w terenie. Zwiedziliśmy muzeum flory i fauny Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Po kolacji w miłej, wesołej atmosferze integrowaliśmy się w czasie gier rozrywkowych, wspólnych piosenek oraz zabiegów kosmetycznych J . Następnego dnia rano, po śniadaniu wysłuchaliśmy wykładu pani Alicji Krzyżanowskiej na temat roślinności w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Chwila słonecznego przejaśnienia pozwoliła na zajęcia na świeżym powietrzu. Po obiedzie w dobrych humorach wróciliśmy do domów. Miło spędzony czas zintegrował młodzież oraz poszerzył wiadomości przyrodnicze o naszej małej ojczyźnie. Opiekunami uczniów byli: Longina Jasieniecka, Iwona Szwaracka, Bernadeta Kleinowska, Wojciech Żurański oraz Jolanta Wojtkiewicz.

                                                  Jolanta Wojtkiewicz

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b51.jpg b61.jpg
b71.jpg b81.jpg b91.jpg
c11.jpg c21.jpg