Konkurs “LAS BEZ TAJEMNIC”

20-05-19 Administrator 0 comment

Konkurs Wiedzy o Leśnictwie
i Łowiectwie pod hasłem
“LAS BEZ TAJEMNIC”

W dniu 21.05.2019r. odbył się XII Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Leśnictwie i Łowiectwie pod hasłem “LAS BEZ TAJEMNIC”. Ze Szkoły Podstawowej w Zbicznie wzięło udział 2 uczniów klasy V b. Uczniowie naszej szkoły  Julianna Wiśniewska i Bartosz Nehring zajęli 7 miejsce na 21 szkół z 2 powiatów: nowomiejskiego i brodnickiego. Konkurs polegał na wykazaniu się wiedzą o leśnictwie, łowiectwie, myślistwie, formach ochrony przyrody, Naturze 2000 i wiedzą o grzybach.Na konkurs uczniowie także wykonali model grzyba prawnie chronionego- sromotnika bezwstydnego, którego przekazali komisji konkursowej do oceny. Wszystkie zmagania konkursowe odbyły się w “Jarzębince” przy Leśniczówce-Grabiny. Julka i Bartek  otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe a szkoła za dobry wynik uczniów otrzymała mikroskop, pomoce do biologii i publikacje przyrodnicze. Uczniów do konkursu przygotowywała Barbara Kopańska nauczyciel biologii.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg b1.jpg
b2.jpg b3.jpg b4.jpg
b5.jpg b6.jpg