Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Szaleństwa ekologiczne 2019”

23-05-19 Administrator 0 comment

Udział w powiatowym konkursie ekologicznym

 „Szaleństwa ekologiczne 2019”

24 maja młodzież Zespołu Szkół w Zbicznie brała udział w powiatowym konkursie ekologicznym „Szaleństwa ekologiczne 2019”. W tym roku tematem przewodnim były ssaki. Uczniowie przygotowywali wiadomości na temat Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Dodatkowo poznawali ssaki na tym terenie. Wykazali się znajomością gwary myśliwskiej, odgłosami zwierząt. Każdą szkołę reprezentował ośmioosobowy zespół, naszą uczniowie w składzie:

·        Oliwia Bartkowska

·        Natalia Budzich

·        Wiktoria Dardzińska

·        Karolina Sendzikowska

·        Kinga Margalska

·        Karolina Kędziorska

·        Izabella Ziółkowska

·        Radosław Rotzoll

Pierwsze cztery osoby pisały test wiedzy o Brodnickim Parku Krajobrazowym, suma punktów zostawała na koncie zespołu. Następnie cała grupa szła w teren rozwiązywać zadania m.in.: rozpoznać odgłosy ssaków, wiadomości o nietoperzach, znajomość gwary myśliwskiej, krzyżówka o ssakach BPK. Wszyscy uczestnicy spotkali się w „Miętowym Gaju”. Tu rozwiązywano ostatnie zadanie – rozpoznawanie czaszek ssaków.

Po zmaganiach ogłoszono wyniki konkursu i rozdano nagrody. Nasi uczniowie zajęli II miejsce.

Na zakończenie wszystkich zaproszono na obiad, po czym wróciliśmy do szkoły

Opiekunem grupy była pani Jolanta Wojtkiewicz.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg