“Ruch i dietka to zdrowie i piękna sylwetka”

31-05-19 Administrator 0 comment

„Ruch i dietka
to zdrowie i piękna sylwetka”

01 czerwca 2019r. w Zespole Szkół w Zbicznie świętowaliśmy Dzień Dziecka. W tym roku pod hasłem „Ruch i dietka to zdrowie i piękna sylwetka”. Na boisku szkolnym pojawiły się plansze o zdrowym stylu życia – w tym o racjonalnym odżywianiu się. Do programu włączyli się uczniowie wszystkich klas. Młodsze klasy przygotowały propozycje na zdrowe drugie śniadanie. Były kanapki z sałatą, serkiem, pomidorem, wędliną, owocowe jeżyki, sałatki owocowe, galaretki, babeczki szpinakowe, ciasteczka owsiane i wiele innych smakołyków.

Starsi uczniowie z klas 7 i 8, przygotowali stoiska z wylosowanymi wcześniej dietami. Prezentowali dietę racjonalną, wegetariańską, wegańską i koszerną. Każda dieta była scharakteryzowana i przedstawiona w postaci logo lub hasła – rymowanki oraz poparta przykładami potraw.

Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Urszuli Pomianowskiej, wicedyrektor Agnieszki Kalisz oraz sekretarza szkoły p. Małgorzaty Misiuro – Rostkowskiej, sprawdzała poprawność i zgodność produktów z dietą oraz ich estetykę i smak. Młodszym uczestnikom pomagali zaangażowani rodzice. Pamiętali o obrusach i pięknych kompozycjach kwiatowych na stołach. Takie perfekcyjne przykłady zdrowego stylu życia, oceniono równorzędnie za wygrane. Uczniowie otrzymali w nagrodę słodkie niespodzianki – lody i słodycze.

Na zakończenie gimnazjaliści zaprosili do aktywności fizycznej. Przygotowali wiele dyscyplin sportowych przez zabawę. Rozpoczęli wspólną jazdą pociągiem z daleka, wokół boiska i zapraszali wszystkich do tańca. Młodzież rzucała piłeczkami do celu, skakała na skakankach, kręciła hula-hop. Zwycięzcy z każdej dyscypliny otrzymali bon do wykorzystania w sklepiku szkolnym.

Cały projekt to autorski program zdrowego stylu życia nauczycielki biologii i chemii, pani Jolanty Wojtkiewicz. Organizatorka serdecznie dziękuje rodzicom i wychowawcom za pomoc i współpracę.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg a5.jpg a6.jpg
a7.jpg a8.jpg a9.jpg
b1.jpg b2.jpg b3.jpg
b4.jpg b5.jpg b6.jpg
b7.jpg b8.jpg b9.jpg
c1.jpg c2.jpg c3.jpg
c4.jpg c5.jpg c6.jpg
c7.jpg c8.jpg c9.jpg
d1.jpg d2.jpg d3.jpg
d4.jpg d5.jpg d6.jpg
d7.jpg d8.jpg d9.jpg
e1.jpg e2.jpg e3.jpg
e4.jpg e5.jpg e6.jpg
e7.jpg e8.jpg e9.jpg
f1.jpg f2.jpg f3.jpg
f4.jpg f5.jpg f6.jpg
f7.jpg f8.jpg f9.jpg