Święto czytania w Zbicznie

05-06-19 Administrator 0 comment

27 maja do Zespołu Szkół w Zbicznie przybyli znamienici goście: wójt gminy pani Magdalena Golubska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Brodnica pan Grzegorz Karolak, Dyrektor Brodnickiego Parku Krajobrazowego pan Marian Tomoń, Ksiądz Krzysztof Dębiec, inspektor referatu oświaty pani Katarzyna Dębek, wicedyrektor GOKSiR pani Katarzyna Kwiatkowska, przedstawiciele służb mundurowych policji i straży pożarnej. Powodem odwiedzin było spotkanie z uczniami w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Goście, na czele z dyrektorem panią Urszulą Pomianowską, czytali fragmenty epopei narodowej pt.„Pan Tadeusz”. Czytający przygotowali wspaniałą interpretację strof Adama Mickiewicza.Zgromadzona młodzież słuchała z zapartym tchem m.in. inwokacji, spowiedzi ks. Robaka, perypetii miłosnych Tadeusza, opisów przyrody i zwyczajów. Goście podzielili się wspomnieniami z dzieciństwa i opowiedzieli o książkach, które zapamiętali. Spotkanie przygotowały nauczycielki języka polskiego: Longina Jasieniecka i Marlena Gierszewska.

Dziękujemy za przybycie.

1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg