Jak nie czytam, jak czytam

11-06-19 Administrator 0 comment

„Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku (od 2016 r.) uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. W poprzedniej edycji w jednym momencie czytało 406 825 osób. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności – w miłej atmosferze. Jej głównym założeniem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą, dostępną dla każdego formą spędzania czasu. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

      Nasza szkoła kolejny raz włączyła się do akcji. Tegoroczne bicie rekordu w czytaniu odbyło się w całej Polsce 7 czerwca (piątek) o godz. 10.00. Uczniowie Zespołu Szkół w Zbicznie oraz zaproszeni gości wspólnie czytali na boisku szkolnym i placu zabaw. Zaproszenie do włączenia się w akcję zostało skierowane do społeczności szkolnej, rodziców i lokalnych władz.

      Akcję poprzedziliśmy prezentacją plakatów przygotowanych przez poszczególne klasy. Zadaniem każdej klasy było wykonanie plakatu dotyczącego ulubionej lektury. Bardzo dziękujemy klasom: 4a, 4b, 5b, 6a, 8b za przygotowanie plakatów, klasie 5a za przedstawienie słowne ulubionej lektury. Na zakończenie zostały wyświetlone i omówione 3 prezentacje multimedialne uczniów, którzy przygotowali informacje na temat ulubionych książek na konkurs czytelniczy organizowany w maju.

      Serdecznie dziękujemy Pani Wójt Gminy Zbiczno – Magdalenie Golubskiej, która po raz kolejny wsparła czynnie akcję promowania czytelnictwa w naszej szkole (27 maja Pani Wójt czytała uczniom fragment „Pana Tadeusza” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”). Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom oraz Przedszkolakom, szczególnie wszystkim tym, którzy przynieśli książki i czynnie włączyli się do akcji.

     Organizacją akcji „Jak nie czytam, jak czytam” w Zespole Szkół w Zbicznie zajęły się Panie: Longina Jasieniecka i Marlena Gierszewska.

                                                                                    Marlena Gierszewska

 

 

1.jpg 10.jpg 11.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 17.jpg
18.jpg 19.jpg 2.jpg
20.jpg 21.jpg 22.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg
6.jpg 8.jpg 9.jpg