I POWIATOWY KONKURS „ RYBY JEZIOR NA TERENIE BRODNICKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO”

17-06-19 Administrator 0 comment

Ryby naszych jezior były bohaterami I powiatowego konkursu „Ryby jezior na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego”. Odbył się on 10 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół w Zbicznie. Organizatorami byli: Zespół Szkół w Zbicznie – koordynatorzy Jolanta Wojtkiewicz, Barbara Kopańska – nauczycielki biologii, współorganizatorzy: Brodnicki Park Krajobrazowy, Oddział LOP, Zespół Gospodarki Wędkarsko-Rybackiej Grzmięca.

Konkurs kierowany był do uczniów klas VI-VII szkół podstawowych powiatu brodnickiego. Do rywalizacji zgłosili się uczniowie ze Szkół Podstawowych w Brzoziu, Pokrzydowie i Zbicznie. Głównym celem organizatorów było uczenie postawy bacznego obserwowania świata zwierząt i czerpania z niego inspiracji twórczej, promowanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych Brodnickiego Parku Krajobrazowego oraz poszerzenie wiedzy na temat  różnorodności gatunków ryb występujących na terenie BPK.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym, z którego trzech autorów najlepszych prac reprezentowało szkołę na etapie powiatowym.

Komisja konkursowa w składzie: p. Marian Tomom – dyrektor BPK, p. Małgorzata Gutowska – prezes LOP w Brodnicy oraz p. Sylwia Góralska – referent budownictwa i gospodarki rolnej UG w Zbicznie – wybrała laureatów.

I m. – Kacper Weręgowski SP Brzozie – Statuetka Dyrektora Zespołu Szkół w Zbicznie

II m. – Zofia Zielińska SP Pokrzydowo

III m. – Natalia Jaworska SP Zbiczno

III m. – Wiktoria Falkowska SP Pokrzydowo

Udział wzięli: Wiktoria Kieliszek, Maja Zabrzyska – SP Zbiczno, Zuzanna Pietrzak – SP Pokrzydowo.

Sponsorami przedsięwzięcia byli: Dyrektor Zespołu Szkół w Zbicznie, LOP, Starostwo w Brodnicy.

Po części konkursowej i poczęstunku, uczestnicy przejechali do Zespołu Gospodarki Wędkarsko-Rybackiej Grzmięca. Tu mieli możliwość zobaczenia hodowli jesiotra oraz wysłuchania ciekawych wiadomości na temat gospodarki rybackiej przedstawionych przez  szefa ośrodka p. Arkadiusza Mierzejewskiego Następnie zwiedzili muzeum rybołówstwa w czterech porach roku.

Opiekunami uczniów były: Karolina Karbowska – Brzozie, Joanna Ostrowska – Pokrzydowo, Barbara Kopańska i Jolanta Wojtkiewicz – Zbiczno.

 

Jolanta Wojtkiewicz

 

 

img_5499.jpg img_5500.jpg img_5501.jpg
img_5502.jpg img_5503.jpg img_5504.jpg
img_5505.jpg img_5506.jpg img_5508.jpg
img_5509.jpg img_5510.jpg img_5511.jpg
img_5520.jpg img_5526.jpg img_5528.jpg
img_5529.jpg img_5532.jpg img_5551.jpg
img_5552.jpg img_5553.jpg img_5554.jpg
img_5557.jpg img_5558.jpg img_5559.jpg