Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

01-09-19 Administrator 0 comment

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Piękne i wakacyjne miesiące szybko minęły i nastał czas, by wrócić do szkoły. 2 września w Zespole Szkół w Zbicznie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020.

Po wakacyjnej przerwie uczniów przywitała pani dyrektor Urszula Pomianowska. W uroczystościach obok uczniów, rodziców, nauczycieli i szkolnego personelu, wzięli także udział zaproszeni goście m.in. pani wójt Magdalena Golubska oraz przedstawiciele Urzędu Gminy i Rady Rodziców.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego połączone było z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Pamięci znajdującym się na terenie naszej szkoły. Uczeń Jakub Łańczak recytował wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego “Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”. Uczennice: Julia Osińska i Wiktoria Wilkanowska zaśpiewały pieśń Sławy Przybylskiej „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.

W trakcie uroczystości dyrektor szkoły pani Urszula Pomianowska życzyła uczniom wielu sukcesów w nauce. Pogratulowała także nauczycielom, którzy zdobyli kolejny szczebel awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego: pani Agnieszce Kalisz, pani Joannie Hartka, panu Adrianowi Janczakowi oraz panu Rafałowi Laskowskiemu.

Głos zabrały także: pani wójt Magdalena Golubska oraz pani Izabella Jakubowska z Rady Rodziców, które życzyły uczniom owocnej nauki w nowym roku szkolnym.

Pani wicedyrektor Agnieszka Kalisz odczytała listy z nazwiskami uczniów oraz przydział sal lekcyjnych. Przekazała także informacje dotyczące rozkładu jazdy autobusów szkolnych oraz dziennika elektronicznego Librus.

Po oficjalnej części uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas a goście zostali zaproszeni na poczęstunek do gabinetu dyrektora.

a1.jpg a2.jpg a3.jpg
a4.jpg