Europejski Dzień Języków

29-09-19 Administrator 0 comment

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

W naszej szkole z tej okazji odbył się apel, w którym uczniowie z klasy 8B:

Wojciech Kleinowski, Joanna Mazerska, Amelia Krajnik, Franciszek Wasilewski, Adrianna Apczyńska, Dominik Liszewski, Julia Piotrowska, Bartłomiej Szewczuk, Mateusz Rogowski  zaprezentowali scenkę, ukazującą jak ważne jest uczyć się w dzisiejszych czasach języków obcych. W kolejnym punkcie uczennica klasy 5 Wiktoria Wilkanowska zaprezentowała znaną wszystkim piosenkę “Panie Janie ” w 3 językach polskim, angielskim i niemieckim  natomiast Julia Piotrowska ujawniła swój talent w  trudnym anglojęzycznym  utworze.

Prowadzący imprezę Joanna Mazerska i Wojciech Szewczuk zadawali publiczności trudne pytania na temat Unii Europejskiej czy strefy euro.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków odbył się też  konkurs plastyczny, w którym uczniowie prezentowali ciekawostki na temat jednego z krajów UE.

Ponadto, uczniowie przygotowali na plakatach słowa: dziękuję, dzień dobry i do widzenia w różnych językach.

Opiekunowie: Monika Goździkowska, Magdalena Stawska – Pikulska