Biologia interaktywna

02-01-20 Administrator 0 comment

Biologia interaktywna.

 

Uczniowie naszej szkoły dzięki wyposażeniu pracowni przedmiotowych w nowoczesne pomoce dydaktyczne, mają wielkie możliwości wykazania się kreatywnością. Lekcje biologii głównie prowadzone są aktywną metodą nauczania. Przykładem takiego twórczego działania było doświadczenie – badanie, czy sole mineralne mają wpływ na właściwości muszli mięczaków. Chętni uczniowie zaprojektowali, wykonali i nagrali swoje doświadczenie na filmie. Swoje osiągnięcia przedstawili koleżankom i kolegom, wykorzystując aktywną tablicę. Po projekcji nauczycielka pani Jolanta Wojtkiewicz podsumowała badanie, zapisując odpowiednie równanie reakcji chemicznej na potwierdzenie jego wyniku.

Takie nauczanie, przez samodzielne projektowanie i działanie, zapewnia najtrwalszą wiedzę, daje dużą satysfakcję i motywuje do pracy wszystkich uczniów.

 

Jolanta Wojtkiewicz