Zmiany w naszej szkole

10-02-20 Administrator 0 comment

W Zespole Szkół w Zbicznie od początku roku kalendarzowego 2020 wprowadzono szereg zmian służących rozwojowi naszych uczniów oraz zwiększających  komfort nauki i odpoczynku.

Zakupiono między innymi dla użytku świetlicy, edukacji wczesnoszkolnej   i przedszkola Magiczny Dywan. Jest to multimedialne narzędzie edukacyjne zawierające w sobie komputer, projektor, moduł WiFi i zestaw czujników.

Przedszkolaki mogą korzystać z pakietu EDUPRZEDSZKOLE, który skierowany jest na realizację czterech obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego: fizycznego, społecznego, emocjonalnego i poznawczego oraz pakietu FUN I II. Zestaw ten zawiera gry, które bawią i uczą w sposób naturalny i przyjazny dzieciom. Może być wykorzystywany do przeprowadzenia zajęć dydaktycznych, ćwiczeń gimnastycznych lub logopedycznych, nauki języka obcego lub po prostu do świetnej zabawy.

Starsze dzieci mają pakiet EDU z typowymi grami edukacyjnymi. Łączą one naukę i zabawę. Mogą rywalizować w ciekawych quizach z matematyki, przyrody, języka polskiego, historii, muzyki, plastyki, fizyki, chemii, biologii, geografii oraz języka angielskiego. Zakupiono również pakiet gier przygotowujących młodych cyklistów do egzaminu na kartę rowerową. Dla pasjonatów kodowania i programowania jest pakiet FUNKODOWANIE I, II, III. Są to gry o tematyce matematyczno-przyrodniczo-logiczno-muzycznej. Dodatkowo zestaw zawiera elementy kodowania- dekodowania, a także sterowania obiektem. Umożliwia naukę programowania bez użycia komputera-poprzez zabawę i ruch.

Zakupiono również i zainstalowano 4 monitory interaktywne Promethean ActivPanel 65 do sali nr 2 oraz sal 200, 201, 202 edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki tym zmianom prawie wszystkie klasy w szkole posiadają sprzęt multimedialny, co znacznie zwiększa komfort nauki.

W czasie ferii zimowych dokończono prace remontowe na korytarzu koło  sal nr 14,15,16,204 i 205. Korytarz został pomalowany, a z zaplecza sali nr 205 i 16 stworzono dwa pomieszczenia, w których prowadzi swą działalność sklepik szkolny oraz radiowęzeł „ Migotka”. Po wprowadzonych zmianach korytarz jest przestronny, a pomieszczenia lepiej zagospodarowane.