Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

24-02-20 Administrator 0 comment

19 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Jest to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

W tym dniu, w Zespole Szkół w Zbicznie, gościliśmy p.Piotra Grążawskiego – brodnickiego publicystę, który barwnie opowiadał o ginącej mowie potocznej ludności Pojezierza Brodnickiego.

Na apelu wystąpili uczniowie klasy 6b, którzy przedstawili krótką część artystyczną.

W ramach obchodów MDJO klasy 4 – 8 miały za zadanie przygotować plakaty propagujące używanie polskich znaków w Internecie. Plakaty wykonały klasy: 5b, 6a, 6b i 7a, za które otrzymały okolicznościowe dyplomy.

 

Marlena Gierszewska